Presidenti amerikan Donald Trump në përgjigjen ndaj një gazetare franceze është tallur keq me presidentin francez Emanuel Macron. Ai ka thënë se SHBA ka shkallë më të ulët të papunësisë se Franca pasiqë amerikanët kanë një president më të mirë se francezët.

“Ju keni shkallë shumë të vogël të papunësisë në Shba ndërsa ne në Francë kemi shkallë shumë të lartë të papunësisë? Si është e mundur? Na tregoni recetën!” pyet gazetarja franceze

“Ndoshta sepse ne kemi president më të mirë se ju” është përgjigjur Trump

Ju pëlqen!

Ndiqeni bashkëbisedimin e plotë në mes gazetarës franceze dhe presidentit Trump

Lexo po ashtu:  Kurti para popullit: Në Bruksel u ekspozova para një skenari të dizajnuar nga Miroslav Lajçak
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!