Qeveria amerikane është e gatshme të ndalojë importet e naftës ruse në SHBA. Këtë embargo SHBA do ta bënte edhe pa mbështetjen e aleatëve evropianë.

Një vendim nuk është marrë ende, thotë për agjensinë e lajmeve Reuters, njëri nga dy personat e njohur me këtë çështje: “Por nëse ndodh, ndoshta do të jenë vetëm Shtetet e Bashkuara”, tha zyrtari qeveritar, i cili nuk donte t’i përmendej emri i tij, përcjell MekuliPress.

Lexo po ashtu:  Komenti ynë: Nato duhet të veproj tani!
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!