Progresi dhe dominimi i Liverpoolit në elitën e futbollit anglez po shkon drejt fundit.

Pas dominimit kohëve të fundit, “Të Kuqtë” kanë rënë në formë dhe mund të bëjnë ndryshime në afatin kalimtar veror.

Shkaku i problemeve me lëndime dhe lëndimeve, skuadra e Jurgen Klopp ka vuajtur këtë edicion.

Ju pëlqen!

Kështu, në verën e ardhshme, nga Liverpooli mund të largohen gjashtë futbollistë.

Futbollistët në fjalë sipas “Twelfth Man Times” janë Alex Oxlade-Chamberlain, Naby Keita, Ginui Wijnaldum, Adrian, Xherdan Shaqiri dhe Divock Origi.

Që nga viti 2018, Shaqa ka bërë 55 paraqitje me Liverpoolin, ka shënuar 8 gola.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.