Pushtimi i paprovokuar i Ukrainës ka ndryshuar botën brenda ditësh.

Ka ndarë Rusinë edhe njëherë nga Perëndimi; ka lëkundur themelet e rendit.

Ka rivizatuar peizazhin e sigurisë.

Ju pëlqen!

Në Kosovë janë bërë më të zëshme thirrjet për anëtarësim në NATO.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!