Kandidati për deputet nga AAK, Granit Shala ka befasuar me një postim të tij në Facebook.

Ai si një kandidat i vërtet dhe liberal i ka uruar fitoren në zgjedhjen e 6 tetorit, liderit të VV-së, Albin Kurtit, shkruan Mekulipress

“Gjatë kësaj fushate pa ndërprerë kam bërë fushatë në dy çështje, diaspora si dikasteri më i fuqishëm apo infuzioni i Republikës, dhe Lugina si plaga më e ndjeshme e Republikës”, ka shkruar Shala.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!