E vetmja gjë që nuk ka zgjidhje është vdekja. Gezoje jetën, sepse është shumë e shkurtër. Dhe mbaj mend: përpara se të diskutosh, merr frymë thellë; përpara se të flasësh, dëgjo; përpara se të kritikosh, analizo; përpara se të shkruash mendo; përpara se të lëndosh ndiej dhimbjen; përpara se të dorëzohesh lufto; përpara se të vdesësh, jeto! Shekspiri/ /MekuliPress/ Nëse e keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj!

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.