Kanë mbetur edhe dy xhiro deri në përfundimin e sezonit në La Liga, dhe Real Madrid është pranë konfirmimit si kampion, me katër pikë më shumë se Real Madrid.

Real Madrid me një fitore kundër Villarreal të enjten, mund të shpallen edhe zyrtarisht kampion të La Ligas.

Te Barcelona tashmë janë dorëzuar, dhe në mesin e tyre është edhe trajneri Quique Setien.

Ju pëlqen!

Setien në paraqitjen e fundit para medieve, ka përgëzuar Realin, të cilët kanë fituar të gjitha ndeshjet që pas rifillimit të futbollit.

“Unë marrë përgjegjësinë, por jo plotësisht”, ka deklaruar Setien, përcjell lajmi.net.

“Sigurisht që trajnerët janë të parët që goditën. Megjithatë, nuk mendoj se ishte katastrofike që ne patëm tri barazime”.

“Unë do të përgëzoja për gjithçka Realin, të cilët kanë fituar çdo ndeshje nga fillimi i sezonit”.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.