Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar pronarin e një thertorje, pasi që gjatë kontrollit nga inspektorët e Agjencisë së Ushqimit të Veterinës, janë konfiskuar 263 kg mish i llojeve të ndryshme i trajtuar në kushte jo adekuate.

Përmes raportit 24 orësh, Policia ka bërë me dije se mishi është asgjësuar, ndërsa i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

“Rr. Mbretëresha Teutë, Pejë 14.02.2020-10:30. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që gjatë kontrollit nga inspektorët AUV-së në lokalin e tij thertore-mishtore janë konfiskuar 263.57 kg mish i llojeve të ndryshme trajtuar në kushte jo adekuate. Mishi është asgjësuar, ndërsa i dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguan në mbajtje”, thuhet në raport.

Lexo po ashtu:  Molliqaj, opozitës: Mos merrni pjesë në seancë
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!