Për zgjedhjet parlamentare në Serbi, votimet janë organizuar të mbahen edhe në Kosovë, përkatësisht në veri të Mitrovicës.

Kështu, sot në orën 7:00 të mëngjesit janë hapur qendra e votimeve, një ndër to edhe qendra me 22 vendvotime në shkollën teknike “Mihajllo Petroviq-Allas”.

Ndërsa, janë 6 qendra të votimit në veri me gjithsej 52 vendvotime.

Ju pëlqen!

Këto zgjedhje janë mbështetur nga OSCE.

Lexo po ashtu:  Serbia merr të drejtën e ndërtimit edhe për fabrikën e "Sinopharm" për prodhimin e vaksinës
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!