Edhe zyrtarisht, Serbia e ka ndëruar ish-emisarin e SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell me urdhrin e flamurit serb.

Këtë e ka konfirmuar edhe vet Grenell, i cili ka shpërndarë videon nga ky moment.

Ju pëlqen!

Ai ka thënë se për të, ky çmim është i një rëndësie fort të madhe.

“Faleminderit presidentit serb, Aleksander Vuçiq si dhe Qeverisë serbe dhe popullit serb për këtë çmim të madh. Sot më është dhënë nderimi më i lartë, “Urdhri i Parë i Flamurit Kombëtar”, ka shkruar Grenell.

Lexo po ashtu:  Kështu i magjepsnin turmat diktatorët
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!