Deputetët malazezë të premten miratuan protokollin mbi pranimin e Maqedonisë veriore në NATO, por gjatë seancës situata ishte shumë e tensionuar.

Deputetët serbë votuan kundër, por atyre iu pengoj shumë prania e kryetarit të Kuvendit të Maqedonisë Veriore, Talat Xhaferi.

Një nga deputet serbë tha se këtu është një oficer shqiptar i cili ka luftuar kundër serbëve.

Ju pëlqen!

Më vonë pothuajse situata eskaloj në konflikt fizik, pasi një nga udhëheqësit e partisë serbe Millan Knezeviç, u ngritë nga vendi për t’u përplasur fizikisht me deputetin malazez Miodrag Vukovic nga DPS.

/MekuliPress.com/

Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Lexo po ashtu:  Kina dhuron 620 mijë televizorë 32 polësh! Arsyeja: Parada e 1 tetorit
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!