Radikalët serb në krye me Sheshelin përzënë me dhunë humanisten serbe, kandidaten për çmimin Nobel për paqe, Natasa Kandić, përcjellë MekuliPress.

Incidenti ndodhi me rastin e promovimit të librit për gjenocidin në Srebrenicë. Aktivistët e Fondit për të Drejtën Humanitare dëshironin që të shpërndanin dosjen e tyre për krimet ndaj kroatëve në Vojvodinë kur Shesheli kërkoi nga sigurimi që t’i largoj ata nga ndërtesa.

Natasha edhe pse 70+ vjeçare ende është zëri i mijëra viktimave të shtetit serb, shpeshherë e vetme.

Ju pëlqen!

Lexo po ashtu:  Fillojnë përgatitjet në Shqipëri, sezoni turistik nuk do të jetë si më parë
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!