Hysamedin Feraj

Secilën herë e më shumë LDK pa logjikë:

1. Albin, na sill në Kuvend planin për ndarjen e Kosoves, pastaj besojmë se ekziston!
2. Ne, si LDK, nuk disponojmë as nuk sjellim në Kuvend ndonjë plan për tërheqjen e NATO-s nga Kosova, por më parë besojmë se ekziston!

Ju pëlqen!

Më keq se mungesë logjike:
LDK u përpoq që paranojën e saj ta shtrij në histeri turmash.
LDK nuk e shikon paranojën e vet, sepse në ndërgjegjen e saj, që nuk guxon ta bëj publike, ka një frikë reale:
Lufta e Albinit kundër korrupsionit mund t’i rrezikonte shumë mustafistë.
Kjo vërtetë nuk është paranojë! Nga kjo e vërtetë e tyre, kanë të drejtë të thonë nuk jemi paranojakë.
Sakaq, ky sinqeritet është i vetmi që i bën dhe logjik! Por nëse munden me qenë të siqertë.

Lexo po ashtu:  Gjermania zgjat distancimin social deri në fund të qershorit
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!