Publicistja Kimete Berisha ka reaguar lidhur me kërcënimet që janë bërë ndaj kryetares së KQZ-së, Valdete Daka.

Përmes një postimi në Facebook, ajo ka thënë se ajo vet persekuton, vet ka frikë, përcjell MekuliPress.com

Berisha ka thënë se e dimë që njerëzit më të mirë i persekutojnë, nuk u lënë vend, i përjashtojnë, i ekskomunikojnë dhe i përndjekin dhe kështu po e përndjek edhe ajo Albinin.

Ju pëlqen!

Postimi i saj i plotë:

Se Valdete Daka more mua më thonë

Vet persekuton – Vet tutet.

(Në këtë idiomë përdoret një shprehje tjetër, por po më vjen marre me përmend atë shprehje).

Ne e dimë (na ka treguar edhe George Eliot) se njerëzit më të mirë i persekutojnë, nuk u lënë vend, i përjashtojnë, i ekskomunikojnë dhe i perndjekin, kështu siç po e përndjek Ti – Albinin!

Po Ti Përndjeke, pse mos me përndjek, mbasi mundesh dhe mbasi po e shfrytëzon rastin që Kosova është ‘e Jotja’!

P.S. Ama mos u ‘tut’ prej ‘viktimave’ t’ua, se po t’keshin gjinja!

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.