Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri është duke u munduar ta transferojë në ekip sulmuesin e Chelseat, Callum Hudson-Odei.

Mediat italiane thonë se Sarri po mundohet ta transferojë anglezin, të cilit i përfundon kontrata me Chelsean vitin tjetër.

Anglezi akoma nuk ka pranuar ndonjë ofertë te re e cila do ta ndaloj lojtarin të largohet si lojtar i lirë nga “Blutë”.

Ju pëlqen!

Sarri po shpreson ta bind anglezin që të transferohet në Torino.

Lexo po ashtu:  “E vështirë, por jo e pamundur”, Xavi ende shpreson në La Liga
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!