Juventusi duhet të mendojë për sfidën e javës së ardhshme kundër Milanit. Fitorja 4-1 me Fiorentinën u kushtoi bardhezinjve mungesat e dy lojtarëve të rëndësishëm të skuadrës: Paulo Dibalës dhe Matij De Ligt.Argjentinasi dhe holandezi u ndëshkuan me kartona të verdhë në fitoren 4-1 në derbi kundër Torinos. Për shkak se kanë plotësuar numrin e kartonave të verdhë, sulmuesi dhe qendërmbrojtësi nuk do të jenë në dispozicion të martën për supersfidën në “San Siro” kundër Milanit.

Lexo po ashtu:  Stambolli po humb finalen e Champions: UEFA ka gati tre kandidatura
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!