Facebook ka kaluar një nga javët më të vështira të një viti të vështirë! Në fakt, nisi që nga 8 Marsi, me propozimin për të hedhur poshtë Facebook, Amazon dhe Google, të senatores amerikane dhe kandidates për presidente, Elizabeth Warren.

Fill pas kësaj, Facebook pati ndërprerjen më të gjatë të rrjetit në historinë e vet. Por, goditja përfundimtare ishte ajo e së premtes, me transmetimin direkt të masakrës në Zelandën e Re.

Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Në Twitter janë bërë me mijëra komente lidhur me rrjetin dhe zhvillimet e fundit. Reagimet kanë dënuar mënyrën si Facebook “përdor” jetën private të përdoruesit, lajmet e rreme dhe monitorimin e përmbajtjeve ofensive ose të dhunshme.

Ju pëlqen!

Pavarësisht se Zuckerberg njoftoi kohët e fundit se do të fokusohen në komunikimin privat, afatgjatë dhe të koduar, kompania po përballet me hetime të vazhdueshme në mbarë botën për shkeljet e pretenduara të privatësisë të zbuluara vitin e kaluar, që rrjedhin nga marrëdhënia e saj me Cambridge Analytica.
Sapo Glauk Konjufca i VV-së hapi profil në Facebook, filluan vështirësitë më të mëdha në median sociale, Facebook. Vetëvendosja! duhet të hetohet. Kjo ka faj, ironizon MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Lexo po ashtu:  Skenaret/ Vjosa Osmani po përgatitet për krijimin e një partie të re?

----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!