Ekonomia ruse është në gjendje t’i rezistojë sanksioneve perëndimore. Ky ishte kuptimi i mesazhit të thënë sot në Moskë nga presidenti rus Vladimir Putin.

“Ekonomia ruse me siguri i ka të gjitha aftësitë për të operuar në mënyrë të qëndrueshme dhe pa dështime edhe në realitete të reja”, tha ai.

“Autoritetet ukrainase kanë kryer shkelje serioze të ligjit ndërkombëtar, si përdorimi i mercenarëve ose i civilëve si mburoja njerëzore”, tha Putin. Ai ka bërë thirrje të hetohen edhe provokimet siç i cilësoi ai kundër forcave të armatosurat ruse

Lexo po ashtu:  Gjermania do të dërgojë armatim të rëndë në Ukrainë
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!