Ekonomia ruse është në gjendje t’i rezistojë sanksioneve perëndimore. Ky ishte kuptimi i mesazhit të thënë sot në Moskë nga presidenti rus Vladimir Putin.

“Ekonomia ruse me siguri i ka të gjitha aftësitë për të operuar në mënyrë të qëndrueshme dhe pa dështime edhe në realitete të reja”, tha ai.

“Autoritetet ukrainase kanë kryer shkelje serioze të ligjit ndërkombëtar, si përdorimi i mercenarëve ose i civilëve si mburoja njerëzore”, tha Putin. Ai ka bërë thirrje të hetohen edhe provokimet siç i cilësoi ai kundër forcave të armatosurat ruse

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.