Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha në një postim në Facebook ka publikuar një shkrim ku flitet për bisedën e Millosheviqit me Baton Haxhiun.

Kjo bisedë, sipas Berishës, ndodhi para se Haxhiu të udhëtonte në Hagë si dëshmitarë.

Mirëpo Berisha shkruan se Millosheviqi e shantazhoi Haxhiun, duke i thënë se do të tregojë se ke qenë bashkëpunëtor i yni(Serbisë).

Ju pëlqen!

“Ja sepse unë e kam quajtur Baton Stanishiqin “Argat in chef” i Beogradit”, ka nisur shkrimin e tij, Sali Berisha.

Postimi i plotë:

Ja sepse une e kam quajtur Baton Stanishiqin “Argat in chef” i Beogradit.

Miq, une e kam quajtur sepse ne te vertet ai eshte mesazheri numer nje i Beogradit per argatin e Prishtines apo Muladinin shqipfoles dhe argatin e Tiranes apo Zografin bis

Artikulli i meposhtem provon se per Baton Stanishiqin si sherbetor i Serbise kishte dijeni edhe vet kasapi i Ballkanit Sllobodan Millisheviçi!

Lexoni se cfare i perplase ne Hage ne fytyre Sllobo, Baton Stanishiqit! sb

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!