sugjerimet e Adriano Gallianit se Rossonerët nuk do të fitonin kurrë Ligën e Kampionëve nëse do të ekzistonin rregullat e Fair Playt Financiar.

Ish-drejtori i Milanit ka thënë javën e kaluar se FFP do të kishte limitur tej mase investimet e Milanit.

“Unë nuk pajtohem me Gallianin”.

Ju pëlqen!

“Milani im do të kishte fituar në Evropë dhe me të hollat nga Liga e Kampionëve, ata do të vazhdonin të bënin kështu”.

“A e keni ditur se atë kohë Napoli ka pasur paga më të mëdha se Milani dhe ne ishim ata që dominuam?”, dekaroi Sacchi.

Burimi: Telegrafi/ /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën me 1 Euro!