Zyra e Presidentit të Kosovës, ka nënshkruar kontratën në vlerë prej 19 mijë e 788 euro për ndërtimin e bustit të Sekretares Medeleine Albright.

Busti i Sekretares Albright, parashihet të vendoset në lokacionin e aprovuar nga Komuna e Prishtinës, tek monumenti “New Born”, sheshi i cili mban edhe emrin e Albright.

Kompania që ka fituar nënshkruar kontratën për ndërtimin e bustit është  N.SH. “Artiko” me bazë në Prishtinë.

Ju pëlqen!

Nënshkrimi i kontratës mban datën 27 maj 2019, kurse numri i tenderëve të pranuar ka qenë një. /Express/ / Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën MekuliPress

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.