Mbërrijnë lajme të mira për gjendjen shëndetësore të Rustu Recber. Ashtu si bën të ditur Cnn turk, ish-portieri i Barcelonës ka dalë nga spitali, pas më shumë se një jave i shtruar në Stamboll, oasi ishte infektuar nga koronavirus. Pas momenteve të vështira në të cilat 46 vjecari turk, i shpallur portieri më i mirë në botë në 2003, u duk në gjendje kritike për jetën, në ditët e fundit mjekët kishin bërë të ditur një përmirësim të vazhdueshëm të tij.

Rustu, që ka luajtur për një sezon tek Barcelona (2003-2004) e në karrierë ka veshur fanellat e dy skuadrave të Stambollit, Besiktas e Fenerbahce, rezultoi pozitiv me Covid-19 në kthimin nga një udhëtim në Shtetet e Bashkuara. zgjedhja e tij për të mos u futur fillimisht në karantinë kishte krijuar polemika e kritika në rrjetet sociale.

Lexo po ashtu:  Papu Gomez drejton gishtin akuzues: “Drama e Bergamos për fajin e Champions”
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!