Fondi rus i Investimeve Direkte dhe kompania farmaceutike “Hetero” kanë njoftuar publikun për “një marrëveshje për prodhimin në Indi të më shumë se 100 milionë dozave në vit” të vaksinës eksperimentale kundër Covid-19, Sputnik V. kjo njoftohet nga prodhuesit e vaksinës në një njoftim të shpërndarë nga agjencia ruse e lajmeve Tass, përcjell MekuliPress.com.

“Palët parasikojnë që prodhimi i vaksinës të nisë në vitin 2021” shkruhet në deklaratë.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!