Ambasada ruse në Serbi të martën ka kërkuar nga Kosova të lirojë menjëherë shtetasin e ndaluar rus që punon në UNMIK, ka raportuar agjencia shtetërore ruse e lajmeve RIA.

Shtetasi rus u ndalua në pjesën veriore të vendit gjatë aksionit të Policisë së Kosovës.

“Ne kërkojmë lirimin e menjëhershëm të rusit dhe se përgjegjësit për këtë incident flagrant do të japin përgjegjësi”, ka thënë Ambasada, raporton Reuters.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!