Rusia i ndërprenë gazin Italisë, Francës dhe Sllovakisë

Franca nuk merr më gaz nëpërmjet tubacionit nga Rusia. Furnizimet në Itali dhe Sllovaki janë përgjysmuar poashtu.

Sipas kompanisë franceze operative GRTgaz, Franca nuk ka marrë gaz nga gjigandi rus energjetik Gazprom që nga e mërkura.

Poashtu kompania italiane e energjisë “Eni” njoftoi të premten se furnizimet janë përgjysmuar.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.