Pjesa e parë e sistemit të mbrojtjes ajrore Pancir S1 e Rusisë iu dorëzua ushtrisë serbe të shtunën, konfirmoi Ministri serb i Mbrojtjes Aleksandër Vulin.

Sistemi mbrojtës ajror S1 u dorëzua nga aeroplanët rus të transportit.

Vulin theksoi se me blerjen e armëve mbrojtëse, “i vetmi i këtij lloji në rajon”, raporton index.hr, transmeton Telegrafi.

Ndoshta ju pëlqen!
Loading...

Serbia vazhdon të forcojë fuqinë e saj të mbrojtjes dhe të rrisë potencialin e frenimit, tha Ministria e Mbrojtjes në një deklaratë.

Marrëveshja midis Serbisë dhe Rusisë për blerjen e një e sistemit mbrojtës Pancira S1, e përbërë nga gjashtë sisteme individuale, u përfundua vitin e kaluar.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. Na ndihmoni!