Ushtria ruse goditën sërish qendrën e kërkimit bërthamor në Kharkiv. Lajmin e ka konfirmuar Parlamenti i Ukrainës, pas raportimeve të bëra nga Kyiv Independent.

Sipas Inspektoratit Kombëtar të Energjisë Bërthamore, cituar në mesazhin e Kuvendit, për momentin është e pamundur të vlerësohet shkalla e dëmit në laborator, pasi përplasjet mes dy ushtrive vijojnë ende të jenë të ashpra.

Disa ditë më parë, Kremlini zyrtar akuzoi drejtpërdrejt djalin e presidentit të SHBA, Joe Biden se menaxhonte laboratorët e kërkimit bërthamor në Ukrainë.

Lexo po ashtu:  Blen një dyshek të vjetër, e pabesueshme ajo që gjeti brenda tij
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!