Rummenigge: “Bayerni nuk mund ta blejë Havertzin” Shefi ekzekutiv i Bayern Munich Karl Heinz Rummenigge flet pa dorashka përsa i përket një prej emrave më të lakuar në merkato, Kai Havertz.

Rummennige flet hapur, teksa pranon se Kai Havertz, ylli i Bayer Leverkusen, nuk është një objektiv i klubit. “Havertz? Ndodhemi përpara një sfide të madhe financiare. Edhe nëse do të donim ta blinim sivjet këtë lojtar, nuk do kishim asnjë mundësi”, deklaron Rummennige.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!