Thënie nga Edith Wharton

Sonte po sjellim disa thënie të njohura nga shkrimtarja amerikane Edith Wharton:

“Lumturia është vepër arti. Trajtoje me kujdes.”

Ju pëlqen!

“Mund të mbetemi gjallë vetëm nëse nuk kemi frikë nga ndryshimi, nga kureshtja e pangopur intelektuale ndaj gjërave të ëmdha, si dhe nga lumturia ndaj gjërave të vogla.”

“Ruhu nga monotonia. Ajo është nëna e mëkateve më të rënda”.

“Ka dy mënyra për të përhapur dritën: të jesh qiri ose pasqyrë.”

“Asgjë nuk e shastis më shumë një burrë se sa procesi mendor i një gruaje, e cila i motivon emocionet e saj.”

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!