Sipas analistit, Rron Gjinovci, nëse LDK humb në Podujevë, atëherë sipas tij, Lutfi Haziri e Vjosa Osmani duhen të bëjnë një marrëveshje, “me hy krejt LDK në t’gjitha nivelet në zgjedhje, deri te pozita e kryetarit”.

Sipas Gjinovcit, “Kosovës i duhet ni LDK e reformume”, citon MekuliPress.com.

Shkrimi i tij:

Ju pëlqen!

Nëse fiton VV në Podujevë, LDK duhet me ja bo refresh vetit. Kjo dmth që Lutfi Haziri e Vjosa Osmani duhen me bo një marrëveshje, me hy krejt LDK në t’gjitha nivelet në zgjedhje, deri te pozita e kryetarit. Cilido që fiton prej ktyne dyve, me e mbështet tjetrin dhe me e reformu e modernizu partinë. Kosovës i duhet ni LDK e reformume, moderne që i bon karrshillëk e partner balancus VV-së, ashtuqë demokracia jonë, e lodht qysh osht, por ma e mira në Ballkan, me u bo ma e mira në Evropën juglindore në ni të ardhme të afërt.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.