Një iPhone i ri i palosshëm është një nga thashethemet më të fundit të teknologjisë, me zëra se Apple po punonte në një telefon të palosshme që nga viti 2017 dhe po rishfaqet shpesh që nga ajo kohë.

Që atëherë, ne kemi parë të gjitha llojet e dizajnëve që kanë goditur në internet, me shembullin e fundit të telefonit të quajtur “iPhone Flip”.

Tani, megjithatë, një rrjedhje e freskët nga një nga prodhuesit më të mëdhenj të Apple në biznes sot ka zbuluar më shumë detaje se kurrë në lidhje me atë që Apple ka për sa i përket telefonave të palosshëm.

Ju pëlqen!

Këtë e ka zbuluar Jon Prosser, i cili tani ka një histori mjaft të fortë në rrjedhjet e sakta të informacionit në lidhje me Apple.

Dhe kjo rrjedhje e fundit filloi kur dikush në Twitter e pyeti direkt nëse Apple po punonte në një iPhone të palosshëm.

Një përdorues tjetër i Twitter-it më pas e pyeti nëse ky iPhone i palosur është vendosur për tu zbuluar këtë vit.

Lexo po ashtu:  A përgjon TikTok përdoruesit për llogari të Kinës?

Prosser u përgjigj dhe, edhe një herë, përgjigjja e tij ishte shumë, shumë e qartë:

Fatkeqësisht, ne nuk do të shohim një iPhone të palosur këtë vit. Sidoqoftë, Prosser gjithashtu shkroi në Twitter duke hedhur disa detaje vërtet interesante në lidhje me telefonin në gjendjen e tij aktuale, duke zbuluar se iPhone i palosur është në një fazë prototipi, ka skaje të rrumbullakëta, dhe çelik inox.

Në këtë fazë të hershme është pothuajse e pamundur të gjykosh iPhone-in e palosshëm, dhe nuk ka asnjë mënyrë të dijmë nëse vërtetë do të kemi një iPhone të palosshëm apo jo. Por një gjë është e sigurt, ne nuk prisnim që Apple të vinte me atë lloj modeli të ekranit të dyfishtë, kështu që do të jetë interesante të shohim se si do të zhvillohet kjo pajisje “iPhone Flip”.

----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!