Çmimi i naftës në ShBA ka shënuar rritje enorme pasi u zbulua vaksina kundër koronavirusit.
Dy kompanitë, “Pfizer” dhe “BioNtech” sot dhanë lajmin se vaksina që ata kanë zhvilluar funksionin 90% kundër koronavirusit, transmeton Indeksonline.
Menjëherë pas këtij lajmi, një fuçi naftë në ShBA nga 3.88 dollarë u bë 41.02 dollarë.

“Çmimet e naftës janë duke reflektuar pritshmëritë e zbulimit të suksesshëm të vaksinës, pasi që njerëzit do të dalin në rrugë dhe do të jenë në fluturime dhe kërkesa do të rritet”| u shprehë Andrew Lipow, presidenti i firmës së Houston, “Lipow Oli Associates” për Fox Business.

Lexo po ashtu:  Miqtë më të mirë që mund të keni, janë të këtyre shenjave të Horoskopit
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!