Rritet numri i votuesve krahasuar me zgjedhjet e kaluara

Numri i qytetarëve të Kosovës që kanë votuar deri në orën 15:00 është rritur krahasuar me zgjedhjet e vitit 2019.

Përderisa në zgjedhjet e 2019’ës, deri në këtë orë kishin votuar 555 mijë qytetarë, në zgjedhjet që po mbahen sot kutive të votimit u janë drejtuar 571 mijë shtets të Kosovës.Bazuar në këto shifra i bie që kanë votuar rreth 16 mijë qytetarë  më shumë.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!