Ja reagimi i Haxhiut :

“Përfaqësuesit tanë në KQZ, Adnan Rrustemi dhe Nazlie Bala, ofruan argumente juridike e praktike për pranimin e zarfeve të mërgatës tonë.
E drejta e tyre kushtetuese, është mbi çfarëdo konkluzioni a rregulle.

Është e papranueshme qasja e përfaqësuesve tjerë të KQZ, karshi votave të mërgatës. Është e qartë frika që kanë nga vullneti i mërgatës tonë.. “

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!