Donald Trump nuk i është adresuar sot Kombit amerikan pas sulmit në dy baza ushtarake amerikane në Irak, por ka shkruar një status në Twitter

Ai ka shkruar se nesër do të kenë deklaratën zyrtare për sulmin e Iranit mbi forcat ushtarake amerikane.

“Gjithçka në rregull! Raketat e Iranit goditën dy baza ushtarake në Irak. Vlerësimi i viktimave dhe dëmeve është duke u bërë. Deri me tani, shumë mirë! Ne kemi ushtrinë më të fuqishme dhe më të pajisurën në botë, më të mirën! Nesër në mëngjes do ta bëj një deklaratë për media”, ka shkruar Trump.

All is well! Missiles launched from Iran at two military bases located in Iraq. Assessment of casualties & damages taking place now. So far, so good! We have the most powerful and well equipped military anywhere in the world, by far! I will be making a statement tomorrow morning.— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) January 8, 2020

Ju pëlqen!

ShareTweet

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!