Në Cetinje të Malit të Zi kanë protestuar sot mbi 10000 qytetatë me flamuj kombëtar te Malit të Zi kunder shugurumit të kreut të Kishës Ortodokse Serbe Joanikije.Ata kanë porositur qe këte akt e konsiderojnë si provokim e përdhosje te Malit të Zi dhe të malazezëve që dhe nuk do ta lejojnë me as një çmim shugurimin e tij në Cetinje.

Lexo po ashtu:  Ukraina thotë se janë vrarë 21.900 trupa ruse
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!