Pamje rreqethese nga Infektivi, aty ku behet beteja me e forte mes jetes dhe vdekjes, per shpetimin e pacienteve te prekur nga koronavirusi.

Ministrja e Shendetesise, Ogerta Manastirliu ka ndare me ndjekesit e saj nje foto shume prekese nga terapia intensive, ku nje grua eshte e intibuar, ne lufte per jeten. ne diten e saj te lindjes, femijet i kane derguar nje tufe lule, ne pamundesi per ta pare.

Mesazhi i Manastirliut

Ju pëlqen!

Ju lutem ndaluni pak çaste për të parë këtë nënë që po lufton për jetën në spitalin infektiv🙏🏼
Në ditën e saj të lindjes, në pamundësi për ta parë, fëmijët kanë dashur t’i tregojnë se i janë pranë, duke i sjellë një tufë lule në spital. Por ajo është në terapi intensive, e intubuar, vetëm për shkak të virusit të rrezikshëm, që merr jetë!
‼️Të mos e lejojmë që #COVID19 të përhapet, duke rrezikuar jetën e njerëzve tanë të dashur!

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!