Një grua e re ka rrëfyer historinë e saj në “Dear Deidre”, ku ka thënë se ka probleme me dashnorin e saj që e kishte takuar në punë.

Ajo tregon se të dy ishin të matuar, por u divorcuan. Tani shpjegon se ka probleme me të dashurin e saj, sepse nuk bënë më asgjë për të.

Rrëfimi i gruas:

Ju pëlqen!

Unë nuk mund ta besoj se sa me fat isha kur fillova të bëja seks me një djalë të mrekullueshëm në punë.

Tani shqetësohem se jam duke humbur kohën time. Ne të dy ishim të martuar, kështu që filloi si një lidhje e fshehtë.

Ai ishte bukuroshe në fillim, thoshte gjërat më romantike dhe fliste për ne për t’u martuar.

Unë me të vërtetë mendoja se kisha gjetur dashurinë timë. Unë mbarova martesën time për të, ne të dy jemi të divorcuar, por dy vjet më tej ne nuk kemi ecur më përpara.

Unë jam 38 vjeç dhe ai është 39 vjeç. Unë kam dy fëmijë nga martesa ime.

Lexo po ashtu:  Rrëfimi i 19-vjeçarit: Kam bërë seks me shefen, 8 javët e fundit i kam kaluar…

Partneri im është ende duke jetuar me nënën e tij dhe unë jam duke filluar të kuptoj se ai më bëri për vete me fjalët e tij, por po më humbet për mungesën e tij të veprimit.

Ai mund të qëndrojë me mua, vetëm kur fëmijët e mi janë në babanë e tyre. Unë bëj gjithçka për të, por me shpresë se ai do që kjo lidhje të zgjatë përgjithmonë.

Ai thotë se nuk mund të përballojë nga ana financiare të jetojë me mua, megjithëse fiton para të mira. Ndihem kaq e vetmuar dhe mjaft shpesh qaj kur jam duke fjetur.

Ai kurrë nuk më prek, as më mallëngjen dhe nuk më puth. Gjithmonë jam unë që përpiqem të mbaj dorën e tij, gjithmonë unë që e puth së pari dhe gjithmonë unë them e para “Të dua”.

Gjithmonë jam duke bërë lëvizjen e parë për të bërë seks. Kur e provoj dhe e prek, ai më largon duke bërë justifikime.

Ai mendon se ne jemi mjaft të përshtatshëm kur bëhet fjalë për jetën tonë seksuale, por unë nuk jam dakord. Ne bëjmë shumë seks kur ai është këtu, por vetëm aq është, nuk është asgjë romantike, dhe unë gënjej për orgazmat.

Lexo po ashtu:  Ekspertja e hormoneve: Kjo është ora më perfekte për të kryer marrëdhënie seksuale

E tëra çfarë dua është të ndjehem e dëshiruar. Shkakton argumente nëse them ndonjë gjë. A duhet të heq dorë nga ai?

Përgjigjja e psikologes:

Duket sikur ai ka probleme me marrëdhëniet e tij të mëparshme. Vë bast se ish-gruaja e tij do të tregonte një histori të ngjashme.

Ndoshta ai u rrit me prindërit e tij duke pasur një lidhje të keqe.

Kimia seksuale ishte e shkëlqyeshme për aq kohë sa ai mund ta shihte veten si dashnorin e fshehtë, por ai është një partner i rregullt dembel dhe egoist.

Njeriu që nuk mund të angazhohet, mund t’ju ndihmojë të mendoni, por ai nuk ka gjasa të ndryshojë nëse nuk pajtohet për disa këshillime të thella.

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!