Agron Hamiti, qytetari nga Prishtina, na rrëfen për mashtrimet dhe hajnitë që po i bëjnë edhe barnatoret në këto ditë të vështira të njerëzimit, shkruan MekuliPress.com

Ja përjetimi zhgënjyes i z. Hamiti me një barnatore në Prishtinë:

 

Ju pëlqen!

“Vendi: Barnatorja në Lagjen Arbëria Prishtinë
Unë: A keni maska?
Shitsja: Po më tha.
Unë: Sa kushton?
Ajo: 1 euro.
Unë: Më duhet kuponi fiskal.
Ajo: Jo tha, se nuk po punon sistemi.
Unë: Po e thërras inspeksionin.
Ajo: Po shikoj a ka mbetur ndonjë maskë se nuk jam e sigurtë. Jo nuk paska asnjë.
Unë: Pse më the një herë ka e tash po thu nuk ka? Atëherë unë po e thërras inspeksionin.
Ajo: Po unë jam veq punëtore …

Dhe pas insistimin tim, ajo i gjenë dy maska.

E paraqita rastin në 080080800″

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.