Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ka thënë se në emër të Qeverisë nuk ka asgjë për të fshehur.

Ajo ka thënë se e kupton shqetësimin e opozitës që të mos hetohen edhe 16 vjetët e kaluara sa i përket energjisë.

“U tha që 6 muaj nuk mjaftojnë, sa i përket veprimeve dhe mosveprimeve tona do të çmontohen akuzat tuaja brenda dy ore. E 6 muajt tjerë i keni me u marrë me 16 vjetët tjera”, ka thënë ajo.

Ju pëlqen!

Ndërkaq shefi i GP të PDK-së, Abelard Tahiri, ka thënë se ka pritur nga Rizvanolli t’i demantojë shifrat që opozita i ka paraqitur,

“Neve na intereson se pse kemi importuar rrymë në sasi kaq të vogël dhe i kemi dyfishuar faturat. Pse i keni ndarë 125 milionë. Ne po flasim me shifra nuk po e përmendim Martin Berishajn”, ka thënë ai.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Vetëfinancohemi! Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMONA sot me vetëm 1 Euro!