Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ka qenë e ftuar së fundmi për të performuar në “Summertime ball 2019”.

“Summer time ball” është një festival i madh veror në Londër, i mbajtur çdo të shtunën e parë ose të dytë të qershorit nga stacioni “Radio Capital”. Organizohet çdo vit në stadiumin “Wembley”, me të ftuar emrat më të mirë të muzikës ndërkombëtare.

Prezente në këtë ngjarje ka qenë edhe artistja tjetër shqiptare që po bën emër në mediat e huaja, Ava Max.

Ju pëlqen!

Kjo e fundit ka pasur rastin që të takohet me patrioten e saj, Rita Orën, në prapaskenat e festivalit.

Ka qenë Rita fillimisht, ajo e cila ka publikuar një fotografi me Ava Max në InstaStory, teksa të njëjtën Ava Max e ka rishpërndarë duke shkruar në mbishkrimin e saj: “E dua këtë vajzë”.

Rita përndryshe ka shprehur mbështetje për Ava Max që në fillimet e karrierës së saj.

Kujtojmë që në fillim të këtij viti, shqiptarja tjetër e famshme ndërkombëtarisht, Bebe Rexha, kishte bërë thirrje publike përmes një statusi në Twitter, duke i thirrur në bashkëpunim artistes: Rita Ora, Dua Lipa dhe Ava Max, të cilat i janë përgjigjur të gjitha pozitivisht ftesës, por mesa duket ende nuk është punuar diçka në këtë drejtim. 

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.