Këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora ka uruar 12 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

Ajo ka shpërndarë këngën “Shine Ya Light”, videoklipin e secilës e kishte xhiruar në Kosovë.

Poshtë videos ajo uron përvjetorin e Pavarësisë së Kosovës në gjuhën angleze dhe atë shqipe: Urime 12 vjetorin Kosova jonë, shkruan Rita Ora.

Lexo po ashtu:  88 vjet nga vdekja e aktorit të mirënjohur shqiptar, Aleksandër Moisiu
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!