Rita Ora vendosi që për festën e 8 marsit të ndajë një shkrim inkurajues për të gjitha gratë.

Rita Ora ka vendosur që një ditë të rëndësishmë për gratë si kjo e sodit, tua përcjell të gjitha grave një mesazh vetëdijesimi,

E veshur me një bluzë të bardhë, pranë një luleje orhidea ajo thotë se një ditë si kjo e feston me të gjitha gratë që krenohen me të kaluarën, të tashmen e tyre por edhe të ardhmen e pazbuluar

Ju pëlqen!

“Bëhu një zonjë thanë.

Mos fol me zë të lartë.

Mos fol shumë.

Mos merr hapësirë.

Mos u ul ashtu.

Mos qëndro ashtu.

Mos u frikësoni.

“Sot është Dita Ndërkombëtare e Grave. Për vite që kam pyetur në pyetje, a po bëj mirë? Po bëj shumë, a jam shumë lakuriq? kujt i intereson?? Por më intereson! Jo nuk më intereson, po më intereson. Kam punuar kaq shumë për të qenë krenare për zgjedhjet dhe sakrificat e mia që bëj çdo ditë për të qenë sot këtu dhe të jem kush jam, mund të imagjinoj vetëm vendime të marra nga gratë, nënat, motrat, hallat, gratë udhëheqëse, gjyshet, perëndeshat, etj. … Kështu që sot unë jam për të gjitha ju që krenoheni kush jeni, çfarë keni bërë në të kaluarën, të tashmen dhe të ardhmen tuaj! Këtu duhet të krijoni trashëgiminë tuaj. Këtu për ne” shkroi Rita.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!