Teksa të gjithë ishim nën panikun e tërmetit të së martës, këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora, premtoi se në bashkëpunim me Kryebashkiakun Veliaj zgjodhi për të rindërtuar një shtëpi me paratë e saj.

Duke premtuar kështu, Rita ka vendosur që puna të nisë menjëherë. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Veliaj me anë të një video-je në Facebook

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!