Adele, Mabel dhe Rita Ora janë emëruar në një listë të 100 grave më me ndikim në muzikë që po “ndryshojnë” industrinë.

Anëtarët e Spice Girls u përfshinë gjithashtu në listën e Shoqatës së të Drejtave të Performimit për Muzikën pasi turneu në stadium i grupit të vajzave fitoi më shumë se 60 milion £, sipas organizatorëve, shkruan Irish News. Grafiku ‘PRS 100 Women Change Change Music’, i cili përfshin gratë që janë anëtare të shoqërisë së honorareve muzikore, është lëshuar përpara Ditës Ndërkombëtare të Grave të Dielën.

Lexo po ashtu:  Young Zerka dëgjohet në radion e njohur gjermane
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!