Facebook njoftoi javën e kaluar për një partneritet të zgjeruar me shërbimin muzikor Spotify që do të sillte një mënyrë të re për të dëgjuar muzikë ose podcast direkt brenda aplikacionit të Facebook, të cilin e quajti Project Boombox.

Sot, kompanitë po e zhvillojnë këtë integrim përmes një eksperience të re “miniplayer” që do të lejojë përdoruesit e Facebook të transmetojnë nga Spotify përmes aplikacionit Facebook në iOS ose Android.

Karakteristika do të jetë në dispozicion për përdoruesit falas të Spotify dhe përdoruesit me pagesë, ose ata të pakos Premium.

Ju pëlqen!

Vetë miniplayer është një zgjatim i opsionit të shpërndarjes në rrjetet sociale i mbështetur tashmë në aplikacionin Spotify.

Tani, kur përdoruesit e Spotify janë duke dëgjuar përmbajtjen që duan të ndajnë në Facebook, ata do të jenë në gjendje të prekin menunë ekzistuese “Share” dhe më pas të prekin ose “Facebook” ose “Facebook News Feed”.

Lexo po ashtu:  Ismail Kadare: TIRANA NË DIMËR
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!