Rikapitullim kronologjik i ditës së fundit në Kosovë:♦


* Gjashtë deputetë zviceranë, nga partitë e ndryshme në Kuvend, përfshirë kryetaren e Komisionit për Marrëdhënie me Jashtë, mbështesin qeverinë Kurti dhe dalin kundër mocionit për rrëzimin e qeverisë dhe kundër shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme në Kosovë.

* Ambasadori i ShBA-së në Kosovë takohet me Ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia, dhe e përgëzon për punën e kryer deri më sot.

Ju pëlqen!

* Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, komunikon me KM Albin Kurti duke e përgëzuar për punën e kryer deri më sot.

* Presidenti Hashim Thaçi mban konferencë për shtyp në ora 22:45 ku i bën thirrje Policisë së Kosovës dhe qytetarëve të mos zbatojnë masat e qeverisë në kuadër të emergjencës shëndetësore.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!