Rikapitullim kronologjik i ditës së fundit në Kosovë:♦


* Gjashtë deputetë zviceranë, nga partitë e ndryshme në Kuvend, përfshirë kryetaren e Komisionit për Marrëdhënie me Jashtë, mbështesin qeverinë Kurti dhe dalin kundër mocionit për rrëzimin e qeverisë dhe kundër shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme në Kosovë.

* Ambasadori i ShBA-së në Kosovë takohet me Ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia, dhe e përgëzon për punën e kryer deri më sot.

Ju pëlqen!

* Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, komunikon me KM Albin Kurti duke e përgëzuar për punën e kryer deri më sot.

* Presidenti Hashim Thaçi mban konferencë për shtyp në ora 22:45 ku i bën thirrje Policisë së Kosovës dhe qytetarëve të mos zbatojnë masat e qeverisë në kuadër të emergjencës shëndetësore.

Lexo po ashtu:  Policia dhe ushtria/ Qeveria që e ka dobësuar ushtrinë dhe ka forcuar policinë, na lë të kuptojmë se: - nuk shikon asnjë armik të jashtëm, prandaj shikon me shumicë armik të brendshëm.
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!