Këngëtarja e mirënjohur Rihanna ka dhuruar 4.2 milionë dollarë për viktimat e dhunës në familjes gjatë periudhës së koronavirusit.

Së bashku me donacionin e drejtorit ekzekutiv të Twitterit, Jack Dorsey, kjo shumë iu dhurua “Fondacionit të Kryetarit të Los Anxhelosit”.

Strehimoret e qytetit për viktimat e dhunës në familje gjatë kësaj kohe të pandemisë janë mbi populluar, raporton NME.

Ju pëlqen!

Ky donacion do të shkojë për strehimoret për ushqim dhe këshillim deri në 90 persona në javë për pesë muajt e ardhshëm.

Lexo po ashtu:  Dua Lipa e mirëpriti versionin e ri të “Don’t Start Now” të interpretuar nga Hayley Williams
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!