Në 21-vjetorin e shënimit të Epopesë së Lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, prej familjes Jashari,  ka folur edhe përfaqësuesi i tyre, Rifat Jashari, i cili është shprehur se për herë të parë Kosova po e shënon këtë Epope me ushtrinë e saj.

Duke uruar ushtrinë e Kosovës, Rifat Jashari theksoi se kjo ushtri duhet ta mbrojë territorin në të njëjtën formë siç veproi Ushtria Çlirimtare e Kosovës.

“Ushtrisë së Kosovës i dëshiroj shëndet dhe lumturi që gjithmonë të jenë të gatshëm të mbrojnë territorin e Kosovës ashtu siç e mbrojtën edhe ushtarët e UÇK-së”, tha  ai.

Ju pëlqen!

/MekuliPress.com/

Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Lexo po ashtu:  Zelensky fton Macronin: Eja shiko gjenocidin e ushtrisë ruse
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!