Komisioni Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) në Maqedoni ka dalë me rezultatet e para për zgjedhjet në vend.

Sipas KSHZ-së në gjithë vendin dalja e qytetarëve në zgjedhje ka kaluar 50% e votuesve të regjistruar për të votuar.

Këto rezultate janë me 2638 vendvotime të numëruara nga 3480 gjithësejt sa ka vendvotime.

Ju pëlqen!

PDSH 1.35%
Koalicioni “Mundemi” 36.73%
BDI 10.31%
Koalicioni ASH-AAA 7.99%
OBRM-PDUKM 35.98%
Levica 4.1%
Integra 1.38%

Përndryshe në gjithë vendin ka 1,814,263 votues.

Lexo po ashtu:  Pavarësisht paralajmërimeve të SHBA-së, Serbia do t’i blejë sërish armë dhe municione Rusisë
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!